HAKKIMIZDA

Good Design; insan odaklı tasarımlar gerçekleştiren ve yenilikçi projelere imza atan bir iç mimarlık stüdyosudur.

  • İç Mekan tasarımı ve uygulama işleri,
  • Konsept ve marka deneyimi tasarımı,
  • Görsel düzenleme alanlarında hizmet vermekteyiz.

Konaklama, ofis, cafe&restoran, ve perakende mağazacılığı başta olmak üzere birçok sektörde farklı müşteri gruplarını hedefleyen yerel ve uluslararası markalarla çalışıyoruz.

EKİBİMİZ
KURUCU/TASARIMCI

Ercan Oral

İÇ MİMAR

Sema İşbilir

MİMAR

Hazal Sevde Dursun

LONDRA TEMSİLCİSİ

Derya Kızılkaya

İŞ GELİŞTİRME SORUMLUSU

Servet Günay

İŞ GELİŞTİRME YÖNETİCİSİ

Eren Oral

HİZMETLER

İŞ SÜRECİ
1

KEŞİF

Projelerimize ilk olarak mekanda keşif yaparak başlıyoruz. Alandaki kullanıcı akışı, odak noktaları gibi çevresel etkileri belirliyoruz. Ayrıca strüktür açısından gereklilikleri inceliyor ve yapıda yapabileceğimiz revizeleri, yeni inşaları planlıyoruz.
3

KONSEPT YAKLAŞIMI VE LAYOUT ÇALIŞMASI

Ön toplantı neticesinde ortaya çıkan tabloyla konsept araştırması yapmaya başlıyoruz. Araştırmalarımızla birlikte konsept yaklaşımını mood board olarak sunum haline getiriyoruz. Ayrıca 2d proje üzerinde alternatifleriyle birlikte yerleşim planları hazırlıyoruz.
5

UYGULAMA PROJESİ

3D render görsellerinin onaylanmasıyla birlikte tasarlanan her detayın teknik çizimlerini; her malzemenin renk kodu, üretim özelliklerini; her ürünün üretim detaylarını içeren üretime hazır uygulama projesini hazırlıyoruz.
7

ÜRETİM VE ŞANTİYE TAKİBİ

Müşterimiz onay verdiği takdirde ürünlerin üretimini başlatıyor, bir yandan malzeme seçimleri yaparken bir yandan da ortaya çıkan aksaklıkları gidermek için teknik çözümler araştırıyoruz. Şantiye yönetiminde üretilen ürünlerin montajını takip ediyor, yerinde çözümlemelere destek oluyoruz. Projemizi tasarlarken hayal ettiğimiz tasarımın gerçekleşmesini önemsiyor ve bunun için çalışıyoruz.
2

MÜŞTERİ İLE ÖN TOPLANTI

Mekan keşfinden sonra müşterimiz ile bir araya gelerek mekandaki ihtiyaçlar, konsept beklentisi, hedeflenen müşteri portföyü hakkında bilgi alıyoruz. Bu ön toplantı ile projenin ihtiyaç programını ve konsept yaklaşımını belirliyoruz.
4

3D MODELLEME

Layout çalışması onaylandıktan sonra seçilen konsepti mekana uyarlamak için çalışmalara 3d model üzerinden devam ediyoruz. Bütün ürünleri, renkleri gerçeğine uygun olarak modelleyerek mekanda sadece görsel bir çalışma yapmıyor, aynı zamanda uygulanabilir bir konsept oluşturmayı hedefliyoruz.
6

UYGULAMA FİYAT ARAŞTIRMASI

Tasarımları ve teknik detayları biten projenin fiyatlandırma çalışmasını yapabilmek için öncelikle ustalarımızla proje detayları hakkında toplantı yapıyoruz. Ustalarımız bütün detaylara hakim olarak fiyatlandırma çalışması yapıyor ve tamamını süperpoze ederek müşterimiz için hazır hale getiriyoruz. Gerektiğinde farklı firmalardan fiyat alarak karşılaştırma yapıyor ve müşterimizin bütçesini koruyoruz.
error: İçerik korunmaktadır !!