HAMZA YILMAZ exclusive

HAMZA YILMAZ exclusive  – ANKARA/TÜRKİYE 

 

230 M²

YER

ANKARA/TÜRKİYE

KATEGORİ

PERAKENDE

CREATIVE DIRECTOR

Studio Good Design

  • : 230 M²
  • YER : ANKARA/TÜRKİYE
  • KATEGORİ : PERAKENDE
  • CREATIVE DIRECTOR : Studio Good Design
  • VISUALIZATION :

Mücevherlerin odak noktası olduğu bu mağazada aydınlatma kararları oldukça büyük öneme sahipti. Tavanda homojen dağılan spotlar kullanılırken oturma alanlarının üzerinde görkemli sarkıt avizeler tercih edildi. Vitrinler ve sergi alanları da kendi birimleri içinde özel teknik aydınlatmalarla desteklendi.

 

Mağazada yönetim birimlerinin yer aldığı bir asma kat planlandı. Asma kata çıkan merdiven alanı özel mermer ve ahşap detaylarla tasarlandı. Asma kat, içerisinde toplantı masası bulunan bir yönetim odası, muhasebe, e-ticaret ofisi, mutfak, mescit ve wc olmak üzere toplam altı birimden oluşmakta. Koridorda özel tasarım korkuluk ve seperatörler kullanılarak mağaza katına dekor; asma kata ise şeffaflık sağlandı.

HAMZA YILMAZ exclusive 

Hamza Yılmaz Mücevherat’ın yeni mağazası için planladığı exclusive konsept tasarımı Good Design tarafından hazırlandı. Markanın güçlü, modern, yenilikçi ve zamansız kimliği mağazanın ruhunu yaratmada öncü oldu.

 

Girişte mermer kullanımı ve maksimum kapı yüksekliği ile birlikte müşteriler için görkemli bir ilk izlenim oluşturulması hedeflendi. Caddeye bakan iki cephede cam kullanımı ile vitrinler geniş tutularak sergi alanı arttırıldı ve davetkar bir görünüm oluşturuldu.

 

Giriş katta sergileme alanları, orta üniteler, satış masaları ve özel müşterilerin ağırlanabileceği VIP alanlar tasarlandı. Nötr tonlarda kumaşlar, özel mavi detaylar ve mermer parçalarla soğuk ve güven veren bir etki oluşturulurken turuncu deri detaylar, krem tonlar ve eskitme pirinç materyallerle mekana sıcak bir görünüm kazandırıldı.

error: İçerik korunmaktadır !!